Zapraszamy na praktyczne warsztaty dotyczące zasad poprawnego ustalania podstawy wymiaru zasiłków w oparciu o aktualne wyjaśnienia z  uwzględnieniem najnowszych interpretacji ZUS.

Ustalanie podstawy wymiaru zasiłków należy do najtrudniejszych etapów przy rozliczaniu zasiłków, a trudność ta uzależniona jest od regulaminu i zasad wynagradzania u danego pracodawcy.   Do tego dochodzą jeszcze okoliczności zmiany wynagrodzenia, zmiany wymiaru czasu pracy, zmiany warunków zatrudnienia i tzw. składniki utracone.

Ponadto ZUS poinformował  o zmianach w  interpretacji zagadnień związanych z zasiłkami i podstawą wymiaru zasiłków, dla których wydał nowe wytyczne dotyczące m.in.:
a/ wynagrodzenia a zwolnienie pracownika od pracy z powodu siły wyższej,
b/ zmiany interpretacyjnej  w sprawie uwzględnienia w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego umów zlecenia zawartych z własnym pracownikiem lub wykonywanie umowy na rzecz własnego pracodawcy (zmiana ta jest korzystna dla pracowników zawierających umowy cywilnoprawne z własnym pracodawcą. Nowe zasady należy stosować w bieżących sprawach, natomiast osoby ubezpieczone mają prawo do składania wniosków  dotyczących wcześniejszych okresów. Po złożeniu takiego wniosku ZUS przeliczy podstawę i dopłaci różnicę w zasiłku. Z kolei płatnicy, którzy sami wypłacają zasiłki również muszą stosować te zasady).

Na szkoleniu zostaną omówione wszystkie zagadnienia dotyczące prawidłowego ustalania podstawy wymiaru zasiłków wraz z rozwiązywaniem licznych przykładów (praca na przykładach).

Szkolenie prowadzone jest przez renomowanego wykładowcę i specjalistę-praktyka, bardzo wysoko ocenianego przez uczestników dotychczasowych szkoleń za profesjonalizm i jasny sposób przekazywania wiedzy.

UWAGA!

Każdy uczestnik szkolenia ma zagwarantowaną pomoc poszkoleniową (możliwość kontaktu i konsultacji z wykładowcą)  w nieograniczonym czasowo terminie.